Aside

Biorezonans czyli wytwarzanie zdrowotnych pól magnetycznych

12 Nov

W świecie, w którym żyjemy na co dzień zaczyna panować moda na korzystanie z metod leczenia niekonwencjonalnymi sposobami. Do obszaru medycyny alternatywnej zaliczyć można np. biorezonans. Jest to metoda, której istotą leczenia jest bazowanie na naturalnym promieniowaniu elektromagnetycznym oraz drganiach, które wytwarzają wszystkie żywe organizmy. Poprzez drgania wytwarzają one pola magnetyczne o niewielkiej sile, które stają się podstawą do zdiagnozowania oraz leczenia pacjenta. Biorezonans jest bardzo popularny za granicą naszego kraju, szczególnie w Niemczech. U nas ta metoda nie jest jeszcze tak znana. Urządzenie stosowane do leczenia bazuje na emitowanym przez organizm polu magnetycznym i z jego pomocą pomaga stwierdzić czy emitowane przez określony organ pole magnetyczne jest prawidłowe. To z kolei umożliwia określenie czy dany organ jest zdrowy i funkcjonuje dobrze czy też nie. Za sprawą tego urządzenia można ustalić jakie komórki chorobotwórcze zaatakowały nasz organizm. Czy są to np. wirusy, bakterie, grzyby czy pasożyty.

Ponadto oprócz tego, że biorezonans umożliwia zdiagnozowanie problemu zdrowotnego gwarantuje też jego wyleczenie. Dzięki możliwościom urządzenia możemy wytwarzać i zaprogramować w programie terapeutycznym potrzebne wibracje elektromagnetyczne. Dzięki temu możemy wytworzyć pole drgań, które pozwoli na wytłumienie patogenów, które zajęły komórki oraz wzmocnienie organizmu. Za sprawą tego poprawimy odporność organizmu i sprawimy, że będziemy mniej chorować. Metoda biorezonansu przywróci właściwe drgania komórkom, co sprawi, że zaczną prawidłowo funkcjonować. Nie ma jakichkolwiek bądź przeciwwskazań by terapia była stosowana u dzieci i niemowląt, z racji tego, że jest bezbolesna i bezinwazyjna. Każde leczenie jest dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta i zwykle składa się z jednego lub kilku zabiegów. Korzystając z tej metody leczenia alternatywnego możliwe jest całkowite uniknięcie przyjmowania leków farmakologicznych.

W związku z tym, że pacjenci mają możliwość ograniczenia lub zaprzestania przyjmowania lekarstw, firmy farmaceutyczne postanowiły zbojkotować skuteczność i przydatność tego rodzaju medycyny alternatywnej. Zazwyczaj zastosowanie leczenia biorezonansowego przynosi widoczne efekty w poprawie zdrowia pacjenta, nie jest tak jednak zawsze. Zdarza się tak, że w niektórych przypadkach nie przynosi rezultatów, niejednokrotnie jednak pomaga w przypadkach chorób nieuleczalnych, zwłaszcza tam gdzie medycyna farmakologiczna zawiodła. Jest to tańsza metoda leczenia w stosunku do laboratoryjnej i posiada zwolenników oraz przeciwników, których krytyka jest spowodowana niedostateczną wiedzą w tym temacie. Biorezonans stosuje się w przypadku leczenia np. astmy, alergii, kataru siennego, atopowego zapalenia skóry, boreliozy i innych chorób przenoszonych przez kleszcze, chorób pasożytniczych, bakteryjnych oraz wirusowych. Przeciwwskazaniami do korzystania z tej metody leczenia jest posiadanie rozrusznika serca, implantów elektronicznych oraz ciąża.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: